Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu przystępuje do archiwizacji zgromadzonych dokumentów.
W związku z tym wzywa się zainteresowane strony do odebrania oryginalnych dokumentów pozostających w zasobach uczelni, w terminie do 15 kwietnia 2025 r.
Ze względu na długotrwały proces archiwizacji, po wyznaczonym terminie odbiór dokumentów może nastąpić dopiero z końcem 2025 roku.
BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACYprofil praktycznyKierunek studiów Bezpieczeństwo i higiena pracy przyporządkowano na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 8 sierpnia 2011 roku w sprawie obszarów wiedzy, dziedzin nauki i sztuki oraz dyscyplin naukowych i artystycznych do obszaru nauk technicznych w dziedzinie nauk technicznych. Kwalifikacja kierunku studiów Bezpieczeństwo i higiena pracy do obszaru nauk technicznych wynika z opisu kwalifikacji absolwenta kierunku studiów Bezpieczeństwo i higiena pracy (Załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 października 2009 roku – Dz.U. nr 180, poz. 1407). WIEDZA, UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJE SPOŁECZNE: Kompetencje w zakresie wiedzy i umiejętności wynikają z Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 02 listopada 2004 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. nr 109 poz. 704) oraz opisu kwalifikacji absolwenta kierunku studiów Bezpieczeństwo i higiena pracy (Załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 października 2009 roku – Dz.U. nr 180, poz. 1407). Zatem absolwent będzie umiał interpretować rolę i miejsce człowieka w działaniach dotyczących BHP wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami:
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA Absolwent będzie przygotowany do podejmowania pracy związanej z ochroną zdrowia i życia człowieka w środowisku pracy:
Rozszerzenie kompetencji kierunkowych następuje w wyniku ukończenia odpowiedniej specjalności. |