Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu przystępuje do archiwizacji zgromadzonych dokumentów.
W związku z tym wzywa się zainteresowane strony do odebrania oryginalnych dokumentów pozostających w zasobach uczelni, w terminie do 15 kwietnia 2025 r.
Ze względu na długotrwały proces archiwizacji, po wyznaczonym terminie odbiór dokumentów może nastąpić dopiero z końcem 2025 roku.
Inauguracja Roku Akademickiego A.D. 2016 za namiInauguracja nowego roku akademickiego w PWSOS miała miejsce dnia 08 października 2016 w auli Uczelni. Inaugurację prowadził Prof. Barabasz. Po powitaniu gości, przemówienie wygłosiła pani Zofia Czempińska-Świtalska, Założyciel i Prorektor Uczelni. W trakcie wystąpienia, przedstawiła krótką informację na temat osiągnięć Uczelni, jej aktualnej sytuacji oraz współpracy z instytucjami naukowymi krajowymi i zagranicznymi. Po uroczystej immatrykulacji studentów wykład inauguracyjny wygłosił prof. M.R. Sławomirski. Wykład Środowisko naturalne i kulturowe Andyjskiego Altiplano prezentujący jeden z najbardziej egzotycznych i mało znanych rejonów świata zobrazowano fotografiami (w załączeniu) wykonanymi w czasie wyprawy naukowej autora po boliwijskich Andach. Wykład spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i zakończył spontaniczną owacją. Poinformowano również o nawiązaniu współpracy z dwoma boliwijskimi uniwersytetami, Universita Boliviana Privada oraz Universidad Technica de Oruro, obermujacej również wymianę studentów i wykładowców. Inaugurację zakończono hymnem akademickim Gaudeamus igitur. Poniżej prezentujemy wybrane slajdy wykładu inauguracyjnego
![]() Autor w marszu przez andyjskie Altiplano na
wysokości 4500 m n.p.m. W głębi Nevado Sajama, 6542 m n.p.m., najwyższy szczyt Boliwii. ![]()
Krajobraz andyjskiego Altiplano.
![]() Salar Uyuni w Boliwii - największe solnisko świata o powierzchni ponad 10 000 km2 ![]() Autor na środku Salaru Uyuni (Boliwia). W głębi kaktusy liczące ponad 1000 lat ![]() Desierto Sololi - jedna z najstraszniejszych pustyń świata, położona na andyjskim Altiplano. ![]() Szczyt Cerro Rico ponad miastem Potosi, z położoną na wysokości ponad 4000 m n.p.p, najstraszniejszą kopalnią świata, z której od czasów inkaskich wydobyto dziesiątki milionów ton srebra ![]() Unikalne w skali światowej stalaktyty z malachitu (związku miedzi) w kopalni Cerro Rico w Potosi. ![]() Mieszkaniec Altiplano z flagą andyjską podczas poświęconej Matce Boskiej uroczystości Urqupinia w Quillacollo ![]()
Tancerz w stroju diabła tańczący taniec zwany "diabladą" podczas poświęconej Matce Boskiej uroczystości Urqupinia w Quillacollo. . ![]() Ślad współpracy naukowej PWSOS z Boliwią: Spotkanie z Dziekanem Narodowego Wydziału Inżynierii na Politechnice w Oruro. |